Tarcza konstelacji_v1.2

Szkic Tarczy konstelacji wygląda dość mizernie, ale głównie chodzi o ukazanie jego mechaniki. Tarcza jest miernikiem czasu gry, nie odlicza jej końca ale reprezentuje jej tempo. Na samym początku szukałem sensownego rozwiązania w którym budowa określonych konstrukcji mogłaby byś w jakiś sposób mierzona i tym „czasem” ograniczana. Da się!
Tarczą Konstelacji może zawiadywać MASTER, to on może przestawiać znacznik czasu i aktualnej pozycji planety. Można to doskonale wydzielić na pory nocne i dzienne, przypisując każdej z nich różne właściwości.

Gdy gracz chce zbudować określoną konstrukcję – czyta informację na karcie o czasie budowy i odszukuje właściwą pozycję na TK. Zostawia tam swoją „przypominajkę”. Gdy znacznik MASTERA ją dogoni – konstrukcja jest gotowa. Pola są szerokie i można je obsadzać wieloma „przypominajkami”. TK ma 24 pola podzielone na pory dnia i nocy, ukazujące również taniec dwóch gwiazd. Wymyśliłem sobie taką historię że są to dwie gwiazdy ROZAE i KAPRIA – każda z nich świeci z tą różnicą że jedna słabiej (panuje półmrok) a druga mocno (panuje dzień). Fascynujące… 🙂

About the author: Rebelian

2 komentarze to “Tarcza konstelacji_v1.2”

You can leave a reply or Trackback this post.

  1. MS - 2012/06/22 at 17:34

    Hej!
    Co z Rebelianem? Mam nadzieję, że nie zamknąłeś go definitywnie!

  2. Rebelian - 2012/09/04 at 20:11

    Nie nie zamknąłem, mało tego dorobiłem już całą masę zmian i mocno poprawiłem mechanikę gry. Mam wrażenie że niestety sam tego dalej nie pociągnę ponieważ za dużo tutaj jest pracy i konfiguracji. Spory projekt i spory potencjał.

You must be logged in to post a comment.